Po godzinach

Radosław Górecki
opublikowano: 10-06-1999, 00:00

Po godzinachJan Mikołuszko

Prezes zarządu Unibudu został także prezesem zarządu Budimexu Warszawa. W tej chwili będzie on kierował obiema firmami. Zdaniem szefów tej dużej grupy budowlanej, jest to pierwszy krok do fuzji spółek zależnych ze spółką matką. Ta ostatnia zamierza osiągnąć stuprocentowy udział w Budimeksie Poznań, Budimeksie Warszawa i Unibudzie.

Sławomir Waleryś

Został powołany na stanowisko prezesa Towarzystwa Ubezpieczeniowego Compensa Życie. Wcześniej Sławomir Waleryś pracował w firmach ubezpieczeniowych na życie w Kanadzie, USA i w Polsce. Był m.in. audytorem i konsultantem ubezpieczeniowym w KPMG Polska. Jest licencjonowanym aktuariuszem w Ameryce Północnej i ambasadorem Stowarzyszenia Aktuariuszy Amerykańskich na Polskę. Ukończył studia w Kanadzie na Uniwersytecie w Toronto, a wcześniej pobierał nauki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Ireneusz Łuszczewski

Prezes Winterthur PTE ma wreszcie powody do satysfakcji. Kierowane przez niego towarzystwo zdobyło stutysięcznego klienta. Każdy akwizytor Winterthura podpisał średnio nieco ponad osiem umów. Ponoć największe sukcesy firma odnosi w województwie kujawsko-pomorskim i na południu kraju. Ireneusz Łuszczewski zapowiedział, że spróbuje przejąć inne fundusze emerytalne.

Adam Skwierczyński

Prezes i współwłaściciel rafinerii Renower ma spore kłopoty. Urząd Kontroli Skarbowej w Opolu podważył prawo spółki do zwolnienia jej z podatku akcyzowego. Fiskus zajął majątek spółki i zablokował konta bankowe. Aby udowodnić nieprawidłowości w Renowerze, sięgnął nawet po ekspertyzy krakowskiego Instytutu Technologii Nafty. Właściciele Renowera nie dają za wygraną. Skrytykowali ekspertyzę i odwołoli się do Izby Skarbowej w Opolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach