11 bit wchodzi na Switcha

opublikowano: 20-08-2018, 22:00

Cztery tytuły z portfolio 11 bit studios w najbliższych miesiącach zostaną wydane na konsolę Nintendo Switch, która sprzedała się już w ponad 20 mln szt.

Gry „This War of Mine”, „Beat Cop”, „Moonlighter” oraz „Children of Morta” trafią wkrótce na popularną konsolę Nintendo Switch.

— Nasza strategia zakłada monetyzowanie gier, zarówno własnych, jak i z naszego wydawnictwa, na jak największej liczbie platform sprzętowych, oczywiście jeśli ma to biznesowe uzasadnienie. Konsole Nintendo Switch to bardzo perspektywiczny i szybko rosnący segment rynku gier. Chcemy być na nim obecni — mówi Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios.

Opowiadająca o wojnie widzianej oczami cywila gra „This War of Mine” trafi na Nintendo Switch w listopadzie bieżącego roku. Za przygotowanie tej wersji „TWoM” odpowiada warszawskie studio Crunching Coalas. „TWoM” na Nintendo Switch oferowana będzie w wersji cyfrowej i pudełkowej. Za dystrybucję wersji pudełkowej odpowiedzialny będzie Koch Media, który był wydawcą „TWoM” na konsole Xbox One i PS4.

Również w tym roku planowane są premiery „Beat Copa” i „Moonlightera”, czyli tytułów, dla których 11 bit studios świadczy usługi wydawnicze. W przypadku „Beat Copa” za przeniesienie gry na Nintendo Switch również odpowiada studio Crunching Coalas. Natomiast przeniesienie „Moonlightera” przygotuje własnymi siłami deweloper gry, czyli studio Digital Sun. Podobnie deweloper, czyli studio Dead Mage, odpowiadał będzie za przygotowanie wersji na Nintendo Switch gry „Children of Morta”, której premiera, w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PS4, planowana jest w perspektywie kilku miesięcy. „Children of Morta” na Nintendo Switch ukaże się w pierwszych miesiącach 2019 r.

Z ostatnio publikowanych przez Sony danych wynika, że fani kupili już blisko 20 mln urządzeń Nintendo Switch. Zajęło im to zaledwie 15 miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / 11 bit wchodzi na Switcha