18 mln zł z UE na turystykę

opublikowano: 30-01-2012, 00:00

Przedsiębiorcy mogą zdobyć unijne pieniądze na projekty, które poszerzają ofertę turystyczną Małopolski.

Szansę na dofinansowanie inwestycji daje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM). Zorganizował on konkurs z działania 3.1 „Rozwój infrastruktury turystycznej Schemat C” Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

O wsparcie mogą się ubiegać firmy i instytucje z całego kraju, jednak ich inwestycje muszą dotyczyć produktów i oferty turystycznej woj. małopolskiego. Łącznie do podziału jest 18,2 mln zł. — Na wsparcie mogą liczyć projekty dotyczące opracowania i wdrożenia nowych produktów turystycznych o zasięgu regionalnym i rozbudowy już istniejących produktów.

Dotacjami mogą być objęte inwestycje związane z budową i renowacją pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, ale też zakładające rozwój turystyki na akwenach wodnych i zagospodarowanie terenu w ich sąsiedztwie — mówi Piotr Odorczuk, kierownik biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Pieniądze można otrzymać także na inwestycje w infrastrukturę targowo-wystawienniczą związaną z turystyką biznesową. Preferowane będą przedsięwzięcia związane z zaangażowaniem nowoczesnych technologii, a także te, które zakładają przystosowanie terenów zdegradowanych, poprzemysłowych i powojskowychdo nowych funkcji związanych z turystyką.

Po dotacje sięgnąć mogą firmy z sektora MSP prowadzące działalność w obszarze turystyki, rekreacji i sportu oraz m.in. organizacje pozarządowe, jednostki samorządowe, instytucje kultury i szkoły wyższe.

Minimalna kwota wsparcia wynosi 500 tys. zł, jednak zaawansowane projekty mogą liczyć na dotacje nawet do 5 mln zł. Unia Europejska sfinansuje maksymalnie 75 proc. kwalifikowanych kosztów projektów objętych pomocą de minimis. W przypadku przedsięwzięć korzystających z pomocy publicznej maksymalny poziom dofinansowania składa się w 85 proc. z pieniędzy UE oraz w 15 proc. z budżetu państwa.

Zainteresowani konkursem powinni zapoznać się ze szczegółami dokumentacji, które są dostępne na stronie internetowej www.fundusze.malopolska. pl. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na 28 maja.

13.02

Tego dnia o godz. 16 mija termin składania wniosków w naborze.

WIĘCEJ INFORMACJI

pod nr tel.: +48 012 29-90-776 do 79 drogą elektroniczną: e-mail fem@umwm.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane