194 mld pobrań aplikacji na smartfony w ubiegłym roku

opublikowano: 22-01-2019, 10:16

Choć globalny rynek smartfonów nie rośnie już tak dynamicznie jak w przeszłości, to aktywność ich użytkowników wciąż jest wysoka. W ubiegłym roku spędzili średnio każdego dnia 3 godziny używając komórek m.in. pobierając ok. 194 mld razy aplikacje, wynika z raportu "The State of Mobile 2019" opublikowanego przez App Annie.

Zobacz więcej

Źródło: iStock

Niemal połowę aplikacji w ubiegłym roku pobrali użytkownicy smartfonów w Chinach. Stało się tak pomimo zmniejszenia w tym kraju popytu na komórki, sygnalizowanemu niedawno m.in. przez Apple, a także pomimo czasowego zamrożenia publikacji nowych gier. Na całym świecie użytkownicy wydali na aplikacje oraz płatności w ramach oferowanych przez nie usług 101 mld USD przy czym na Chiny przypadło 40 proc. tej kwoty, informuje w raporcie App Annie. 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu