2 mld zł na budowę mieszkań w 2007 roku

Agnieszka Janas
opublikowano: 09-01-2007, 00:00

Wielkie zapotrzebowanie na lokale mieszkalne sprawia, że deweloperzy spieszą się, aby wykorzystać szansę. Dołączyła do nich spółka Dolcan.

Dolcan, deweloper znany w Warszawie z realizacji budynków mieszkalnych, zamierza rozpocząć w 2007 r. budowę dwóch osiedli domów jednorodzinnych. Zapowiada też realizację budynków wielorodzinnych.

— Wartość przyszłorocznych inwestycji spółki szacuję na 2 mld zł — mówi Sławomir Doliński, przewodniczący rady nadzorczej Dolcanu.

Energooszczędnie

Domy jednorodzinne powstaną w dużych, strzeżonych osiedlach jako obiekty wolno stojące, w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Zlokalizowane będą w stołecznych dzielnicach — Białołęce (150 bliźniaków o powierzchni do 150 mkw.) oraz w Rembertowie (150 domów w zabudowie szeregowej).

Zdaniem przedstawicieli Dolcanu, jest to oferta skierowana do coraz większej grupy klientów, którzy szacując rosnące ceny mieszkań w budynkach wielorodzinnych coraz częściej wybierają relatywnie tańszy dom z ogródkiem na strzeżonym osiedlu.

Zdaniem Sławomira Dolińskiego, o wyborze domu na rynku pierwotnym decydują nie tylko wygoda i komfort mieszkania, ale także oszczędność i względy bezpieczeństwa.

Wychodząc naprzeciw wprowadzanym w życie wymogom prawa unijnego dotyczącego oszczędzania energii, przedstawiciel Dolcanu zapewnia, że przykłada dużą wagę do standardów energetycznych budynków.

— Właściciele domów stają się coraz bardziej wymagający. Interesuje ich jakość i energooszczędność używanych materiałów budowlanych, najbardziej ekonomiczne systemy ogrzewania, nowoczesna wentylacja z odzyskiem ciepła itp. Chodzi o komfort i jakość życia, ale także o zminimalizowanie kosztów związanych z eksploatacją domu — podkreśla Sławomir Doliński.

Dla rodzin

Budowa osiedli domów jednorodzinnych nie wyczerpuje planów spółki na 2007 r. Dolcan rozpocznie także wznoszenie obiektów wielorodzinnych. Będzie to m.in. budynek liczący 25 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań na warszawskim Mokotowie, obiekt przy alei Krakowskiej (27 tys. mkw.) oraz budynki o charakterze willowym w podwarszawskich Włochach, liczące łącznie 40 tys. mkw.

W 2007 r. deweloper zamierza wprowadzić na rynek obiekty wielorodzinne o łącznej powierzchni mieszkalnej wynoszącej 120 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu