Czytasz dzięki

230 mln zł na waciki od Velvetu

opublikowano: 08-09-2019, 22:00

Zakład w Kluczach urośnie m.in. o nową maszynę papierniczą. Spółka skorzysta ze zwolnień w krakowskiej strefie.

Papiernia w Kluczach koło Olkusza będzie dalej rosnąć. Velvet CARE dostał decyzję o wsparciu inwestycji w ramach krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zainwestuje 230 mln zł w rozbudowę zakładu, zakup nowych maszyn i urządzeń, w tym kolejnej maszyny papierniczej do produkcji bibuły higienicznej. Firma zintensyfikuje prace badawcze związane z poszerzeniem portfela produktów. W 2016 r. fabryka weszła do krakowskiej strefy i zadeklarowała inwestycje za 210 mln zł, dzięki którym podwoiła moce produkcyjne. Do 2018 r. wybudowała dwa magazyny: wyrobów gotowych i bibuły, zainstalowała siedem nowych linii produkcyjnych i kupiła maszynę papierniczą.

Artur Pielak, prezes Velvet Care, był członkiem zarządu w polskim
oddziale Kimberly-Clark i jednym z menedżerów, którzy z funduszem Avallon
wykupili amerykańskiego inwestora. Już wtedy, w 2013 r., zapowiedział, że firma
postawi na markę Velvet.
Zobacz więcej

JAK AKSAMIT:

Artur Pielak, prezes Velvet Care, był członkiem zarządu w polskim oddziale Kimberly-Clark i jednym z menedżerów, którzy z funduszem Avallon wykupili amerykańskiego inwestora. Już wtedy, w 2013 r., zapowiedział, że firma postawi na markę Velvet. Fot. ARC

Velvet Care powstała w 2013 r., gdy przedstawiciele kadry menedżerskiej i fundusz inwestycyjny Avallon MBO II przejęli papiernię od poprzedniego właściciela — Kimberly- Clark, amerykańskiego producenta artykułów higienicznych, który wycofał się z Polski. W ubiegłym roku udziały funduszu Avallon kupił VLET Holdings znajdujący się pod kontrolą Abris Capital Partners. W ciągu sześciu lat spółka podwoiła produkcję, a w tym roku potroi obroty do około 600 mln zł. W ubiegłym roku miała 544,2 mln zł przychodów i 38,4 mln zł zysku netto. Firma zatrudnia prawie 650 osób, z których ponad 150 dołączyło w ostatnich dwóch latach. Krakowska strefa wydała w tym roku 32 decyzje, w których firmy zadeklarowały prawie 1,7 mld zł nakładów i stworzenie 803 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy