25 mln zł dla Telemedico, wśród inwestorów PKO VC

opublikowano: 02-02-2021, 16:45

Właściciel platformy telemedycznej zamknął rundę A. Pieniądze przeznaczy na dalszą ekspansję w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Spółka Telemedico skupiła na sobie wzrok sporej grupy inwestorów. W start-up 5,5 mln EUR zainwestowały fundusze PKO VC i Uniqa Ventures, a także Flashpoint Venture Capital, Black Pearls VC (finansował projekt już wcześniej) oraz Adamed. Inwestorzy uwierzyli w potencjał rozwijanej przez Telemedico w modelu B2B platformy telemedycznej, z jednej strony dającej użytkownikom końcowym dostęp do lekarzy, możliwość zapisu na wizyty, badania lekarskie i diagnostyczne, z drugiej – pozwalającej operatorom medycznym na zarządzania przepływem pacjentów. System jest sprzedawany głównie klientom korporacyjnym, w tym ubezpieczycielom, zainteresowanym poszerzeniem własnej oferty o usługi medyczne.

Paweł Sieczkiewicz, założyciel i prezes Telemedico, nie ukrywa, że jego spółka, jako biznes telemedyczny, zyskała na pandemii. Przewiduje, że przyspieszony rozwój cyfrowych usług ochrony zdrowia, z jakim mamy obecnie do czynienia, utrzyma się jeszcze w kolejnych miesiącach.

Telemedico jest aktywne od 2014 r. Aktualnie działa na 14 rynkach na świecie. Firmie udało się pozyskać 50 klientów, m.in. Allianz, AXA, Compensa, Metrored, PZU i Tu Zdrowie. Platforma skupia ponad 600 lekarzy. Na rodzimym rynku poza obsługą korporacji spółka oferuje konsultacje w ramach podstawowej opieki zdrowotnej finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Teraz spółka planuje zwiększyć skalę działania. Pieniądze z inwestycji przeznaczy na międzynarodową ekspansję. Z jednej strony chce się skupić na wzmocnieniu swojej pozycji na rynkach, na których jest już obecna, z drugiej zaś podbić kolejne. Obecnie platforma jest dostępna w 10 wersjach językowych, w najbliższym czasie użytkowników będzie obsługiwać także w językach: francuskim, greckim, niemieckim, rumuńskim, włoskim. Paweł Sieczkiewicz zapowiada, że Telemedico będzie również zabiegać o nowych klientów instytucjonalnych i korporacyjnych – liczy na współpracę z bankami, firmami farmaceutycznymi, aptekami internetowymi. Dodatkowo spółka zwiększy o kilkadziesiąt osób liczbę pracowników w Warszawie (od menedżerów krajowych po deweloperów).

- W najbliższych latach telemedycyna będzie głównym kanałem kontaktu pacjentów z lekarzami. Telemedico jest na dobrej drodze, by stać się europejskim liderem w tym obszarze – twierdzi Michael Szalontay, partner zarządzający w Flashpoint VC.

- Jestem przekonany, że spółka przy wsparciu inwestorów z bieżącej rundy będzie w stanie skutecznie zaadaptować swoje rozwiązanie również za granicą. Liczę, że nasze zaangażowanie przyczyni się do przyspieszenia tempa rozwoju Telemedico i pozwoli jej stać się liderem sektora telemedycyny w skali całej Europy – dodaje Krzysztof Tokarski, dyrektor Departamentu Inwestycji Alternatywnych w PKO TFI.

Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
×
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane