2Si i MEN: umowa wartości 15,7 mln zł

Kajetan Sroka
20-09-2001, 00:00

2Si i MEN: umowa wartości 15,7 mln zł

Spółka 2Si z Katowic podpisała z Ministerstwem Edukacji Narodowej dwie umowy dotyczące dostaw pracowni internetowych dla szkół. Pierwsza z nich obejmuje dostarczenie 311 pracowni dla gimnazjów w regionie obejmującym województwa: pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko--mazurskie. W ramach drugiego kontraktu 2Si ma dostarczyć 116 pracowni dla liceów znajdujących się na terenie województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Wartość podpisanych kontraktów to blisko 15,7 mln zł.

— W porównaniu z poprzednim projektem MEN, pracownie dla liceów są większe i lepiej wyposażone. Składają się z serwera, 15--stanowiskowej pracowni komputerowej i 4-stanowiskowego centrum multimedialnego. Będą one budowane w oparciu o komputery marki Optimus oraz oprogramowanie Microsoft i Novell. Kontrakt przewiduje również szkolenie opiekunów pracowni — wyjaśnia Jolanta Pańczyszyn z 2Si.

Ministerstwo Edukacji Narodowej jest jednym z kluczowych klientów 2Si w sektorze administracji. W 1998 r. w ramach programu Internet dla szkół spółka dostarczyła 301 pracowni internetowych oraz 2 tys. drukarek dla szkół objętych kontraktem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / 2Si i MEN: umowa wartości 15,7 mln zł