3 pytania do...

MZ
opublikowano: 18-01-2007, 00:00

Henryk Chyliński: Efekty strategii będą już w przyszłym roku

1Czego można spodziewać się po Projprzemie w tym roku?

Ten rok będzie dla nas przejściowy. Skupimy się na inwestycjach, przejęciach i działalności deweloperskiej. Efekty strategii powinniśmy poznać już w 2008 r. Nasze przychody mogą przekroczyć wówczas 200 mln zł przy 5-procentowej rentowności netto. W najbliższych pięciu latach zamierzamy sprzedawać w Bydgoszczy 200 mieszkań rocznie. Liczymy, że osiągniemy cenę 4,1 tys. zł za 1 mkw. i 25-procentową marżę.

2Analitycy DM PKO BP zakładają, że już w tym roku zyski poprawicie o ponad 50 proc. Skąd ten optymizm? Przecież pierwsze wpływy z deweloperki będą dopiero w 2008 r.

W tym roku uruchomimy dwie nowe hale produkujące konstrukcje stalowe. Dzięki temu nasze moce produkcyjne wzrosną o 20 proc. Nasze roczne obroty w tym segmencie mogą zwiększyć się z 80 do 100 mln zł. Liczymy na rozwój grupy. Spodziewamy się, że przejmowane firmy będą przynosić zyski.

3Kiedy można spodziewać się przejęć innych spółek? Co będzie, gdy transakcje nie dojdą do skutku?

Bierzemy udział w prywatyzacji Lubuskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego w Nowej Soli, które zatrudnia 130 osób. Powinna się zakończyć w tym roku. Oprócz tego prowadzimy rozmowy z kilkoma mniejszymi firmami z branży. Jeśli jednak nie zdołamy przejąć żadnej spółki, to możemy stworzyć własną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane