3 pytania do...

MZ
03-12-2008, 00:00

Paweł Gricuk:

Akcje warte

180-200 zł

1Kilka miesięcy temu akcja Petrolinvestu kosztowała 300 zł. Teraz — 31 zł. Co się stało?

Paweł Gricuk, prezes Petrolinvestu: Wysoka przecena jest nieuzasadniona. Nawet uwzględniając niskie ceny ropy, wycena fundamentalna akcji nie powinna być niższa niż 180-200 zł. Niestety, mamy do czynienia z przereagowaniem spadków, które wywołała panika na rynkach kapitałowych. Zwłaszcza widać to w spółkach niemających ugruntowanego cash flow. Jesteśmy spółką poszukiwawczo-wydobywczą w końcowej fazie poszukiwań.

2A może przecenę potęguje strach o poziom przyszłej produkcji?

Z tym nie powinno być problemów. Według niezależnych audytorów zasoby, jakimi dysponujemy w Kazachstanie, wynoszą około 1,5 mld baryłek. Produkcję powinniśmy rozpocząć na początku 2009 roku. Wtedy też planujemy emisję akcji dla inwestorów finansowych. Na razie trwają negocjacje.

3Kiedy spółka zacznie zarabiać na wydobyciu ropy?

W przyszłym roku planujemy wydobywanie 3-5 tys. baryłek dziennie. Mamy podstawy sądzić, by już na przełomie 2009 i 2010 roku zarabiać na działalności operacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / 3 pytania do...