3 spółki warte uwagi

  • Michał Błasiński
opublikowano: 28-11-2012, 00:00

Analitycy Infinity8 przygotowali kolejny raport Top Pick — jest to portfel złożony z wybranych akcji notowanych na NewConnect.

Od ostatniej aktualizacji we wrześniu jego wartość wzrosła o ponad 12 proc. (od pierwszego wydania w lipcu o 36 proc.) — w tym czasie NCIndex spadł o prawie 4 proc. W najnowszym zestawieniu grono najciekawszych podmiotów uzupełniono walorami Medicalgorithmics, Stanusch Technologies oraz Wind Mobile.

Medicalgorithmics specjalizuje się w usługach zdalnej diagnostyki kardiologicznej. Od dwóch lat głównym rynkiem zbytu są Stany Zjednoczone. Analitycy podkreślają innowacyjność biznesu — spółka opracowała i produkuje zaawansowany technologicznie system do diagnostyki arytmii serca. Po trzech kwartałach firma ma 8 mln zł przychodów i 5 mln zł zysku netto. Stanusch Technologies działa w sektorze informatycznym. Podstawowym produktem jest tzw. Wirtualny Doradca — to program symulujący zachowanie człowieka wykorzystujący sztuczną inteligencję. Firma tworzy oprogramowanie, które znajduje zastosowanie w zakresie wyszukiwania treści, reklamy internetowej, wsparcia oraz obsługi klienta. Na razie zyski ma symboliczne — po trzech kwartałach wynoszą 58 tys. zł, przy 1,2 mln zł przychodów. Ostatnia spółka w zestawieniu to Wind Mobile, firma, która stworzyła platformę RBT (usługa halo dzwonki) — z tego rozwiązania korzystają wszyscy operatorzy mobilni na naszym rynku. Po trzech kwartałach zysk firmy to 2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu