3 tys. chętnych na pięć miejsc

  • DI
opublikowano: 24-05-2018, 22:00

Na ogłoszony przez szpital Humanitas Gradenigo w Turynie konkurs na pięć miejsc pracy na stanowisku pielęgniarza i pielęgniarki przyjechało prawie osób z całych Włoch.

Na ogłoszony przez szpital Humanitas Gradenigo w Turynie konkurs na pięć miejsc pracy na stanowisku pielęgniarza i pielęgniarki przyjechało prawie osób z całych Włoch. Kandydatów zgłosiło się tak wielu, że test wstępny trzeba było zorganizować w hali sportowej, gdzie odbywają się koncerty, na które przybywają tłumy widzów.

Średnia wieku kandydatów to 28 lat. Zgodnie z obowiązującymi we Włoszech przepisami, pracownicy wszystkich publicznych instytucji — od placówek służby zdrowia po szkoły — są przyjmowani do pracy w drodze konkursów. Turyński szpital zorganizował taką rekrutację po raz pierwszy od 2010 r. Dyrekcja liczyła się z dużym zainteresowaniem, ale to, co się wydarzyło, nazwała „oblężeniem”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu