32 mln zł na inwestycje w Łódzkiem

SACH
opublikowano: 11-08-2011, 00:00

Mikro- i małe firmy z regionu mogą się starać o dotacje, m.in. na nowe produkty i usługi.

Mikro- i małe firmy z regionu mogą się starać o dotacje, m.in. na nowe produkty i usługi.

To szansa dla najmniejszych przedsiębiorców z woj. łódzkiego, którzy działają na rynku nie dłużej niż rok. W ramach działania III. 6 "Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw" Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) każdy z nich może sięgnąć po 300 tys. dotacji. Jak informuje organizujące nabór Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (COP) w Łodzi, w konkursie mogą brać udział także partnerstwa tych firm. Unijne pieniądze można przeznaczyć m.in. na prace modernizacyjne, które prowadzą do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Na wsparcie mają też szanse inwestycje polegające na unowocześnieniu wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności oraz na modernizacji środków produkcji. Wysoko oceniane będą również projekty, które obejmują stosowanie w firmach wydajnych systemów zarządzania środowiskiem oraz technologii zapobiegania zanieczyszczeniom.

Każda firma może liczyć na dofinansowanie swojego projektu na poziomie 70 proc. kosztów. Wyjątkiem jest branża transportowa, której przedsiębiorcy mogą dostać z Unii Europejskiej maksymalnie połowę wydatków. W ramach konkursu każda firma może się ubiegać o dofinansowanie tylko jednego projektu.

Zainteresowani przedsiębiorcy powinni składać wnioski osobiście lub przesyłać pocztą do COP. Szczegółowych informacji udziela punkt informacyjny przy ul. Roosevelta 15 w Łodzi. Nabór będzie prowadzony do 29 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu