4 kwietnia ruszają Tanie Linie Kolejowe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-03-2005, 20:31

PKP Intercity uruchamia od 4 kwietnia 2005 roku nową kategorię pociągów o nazwie Tanie Linie Kolejowe (TLK). Będzie to sieć połączeń dziennych i nocnych, których głównym atutem ma być bezpieczeństwo i niska cena za przejazd - poinformował przewoźnik w komunikacie przesłanym w środę PAP.

PKP Intercity uruchamia od 4 kwietnia 2005 roku nową kategorię pociągów o nazwie Tanie Linie Kolejowe (TLK). Będzie to sieć połączeń dziennych i nocnych, których głównym atutem ma być bezpieczeństwo i niska cena za przejazd - poinformował przewoźnik w komunikacie przesłanym w środę PAP.

Pociągi nocne będą złożone z wagonów sypialnych, kuszetek, wagonów z miejscami do siedzenia oraz wagonu barowego, obsłużą one kierunki północ-południe.

Pociągi dzienne będą uzupełnieniem oraz wydłużeniem tras - podstawowego segmentu usług przewoźnika - pociągów InterCity i Express.

W pierwszej fazie TLK zastąpią pociągi kategorii Nocny Express i InterRegion ujęte w aktualnym rozkładzie jazdy. Od 4 kwietnia w ramach TLK zostanie uruchomiony jeden nowy pociąg dzienny: Siedlce-Warszawa.

Przewoźnik pracuje obecnie nad ostatecznym ustaleniem tras kolejnych pociągów, z których pierwsze mogą być uruchomione jeszcze przed wakacjami - poinformowano w komunikacie.

W trzynastu pociągach dziennych i dziesięciu nocnych ceny biletów skalkulowano w sposób korzystny dla pasażerów organizujących swoją podróż z wyprzedzeniem lub organizujących ją w porze nocnej.

Jak informuje komunikat, o 60 proc. obniżono cenę za miejsce do leżenia w kuszetce - z 50 zł na 20 zł, a cenę za miejsce do spania w wagonie sypialnym obniżono o 10 zł.

We wszystkich pociągach TLK, w wagonach z miejscami do siedzenia wyznaczono całoroczną pulę Tanich Biletów w cenie 27 zł wraz z miejscówką - dla osób planujących podróż z wyprzedzeniem. Oznacza to, że za 27 zł można przejechać dowolnie długą trasę bezpośrednim pociągiem TLK (np. ze Szczecina do Lublina czy z Krakowa do Świnoujścia).

Podobnie jak w tanich liniach lotniczych, TLK zrezygnowały z proponowania swoim klientom poczęstunku w wagonach.

Jeśli podróżny zażyczy sobie indywidualnie pościeli jednorazowego użytku, będzie mógł ją nabyć u obsługi pociągu za niewielką cenę. W pościel i pełną obsługę wyposażone będą natomiast - tak jak dotychczas - wagony sypialne. Podobnie jak w kuszetkach, nie będzie jednak bezpłatnych poczęstunków.

Nad bezpieczeństwem pasażerów w pociągach nocnych będą stale czuwały zespoły ochroniarzy z profesjonalnej agencji ochrony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane