400 innowacji na Platformach Startowych

opublikowano: 01-04-2016, 16:40

Kilkaset zgłoszeń w miesiąc – PARP przedstawia pierwsze rezultaty naboru do „Platform Startowych dla nowych pomysłów”. I zaprasza kolejnych innowatorów z Polski Wschodniej.

„Platformy Startowe” to realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) program akceleracyjny, skierowany do kreatywnych i przedsiębiorczych osób z Polski Wschodniej. Inicjatywa ma pomóc im w stworzeniu i rozwijaniu innowacyjnych produktów. W ramach inkubacji uczestnicy otrzymają obsługę księgową, prawną, doradztwo finansowe i wsparcie technologiczne. Po dopracowaniu produktu lub usługi start-upowcy będą mogli ubiegać się o bezzwrotną dotację na komercjalizację projektu (w ramach poddziałania 1.1.2 „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”). 

- Kilkaset zgłoszeń w ciągu miesiąca to świetny początek. Pomysły są teraz sukcesywnie weryfikowane przez animatorów, którzy już wkrótce zaproszą autorów koncepcji o największym potencjale biznesowym do współpracy. „Platformy Startowe dla nowych pomysłów” to projekt, z którym wiążemy duże nadzieje, a pierwszy miesiąc pokazuje, jak duża kreatywność drzemie w młodych ludziach z Polski Wschodniej – zaznacza Michał Bańka, dyrektor Departamentu Instytucji Wsparcia Otoczenia Biznesu w PARP.

Program Platform jest nadzorowany przez trzy konsorcja: Hub of talents (animatorem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny), TechnoparkBiznesHub (Kielecki Park Technologiczny oraz Connect (Lubelski Park Naukowo-Technologiczny). Do ich zadań należy również integracja lokalnego środowiska przedsiębiorców, uczelni wyższych, funduszy inwestycyjnych, aniołów biznesu w celu zwiększenia innowacyjności regionu.

Teraz animatorzy Platform Startowych zapraszają wszystkich chętnych, zwłaszcza studentów, do udziału w spotkaniach informacyjnych. Odbędą się one w Białymstoku (4 kwietnia; branża IT), Olsztynie (5 kwietnia; geoinformatyka i biotechnologia), Kielcach (6 kwietnia; design i moda), Lublinie (7 kwietnia; biotechnologia i medycyna) oraz Rzeszowie (8 kwietnia; technologie dla lotnictwa). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy