4,5 mln EUR inwestycji w zarządzanie siłowniami

opublikowano: 13-10-2017, 14:27
aktualizacja: 13-10-2017, 14:28

Perfect Gym z dodatkowym inwestorskim kapitałem poszuka sposobu na zwiększenie aktywności za granicą. Narzędzie do zarządzania dla klubów fitness firma już sprzedaje na kilkudziesięciu rynkach.

Trzy fundusze - 3TS Capital Partners, Innovation Nest oraz Trigon TFI – zdecydowały się na finansowe wsparcie warszawskiej firmy Perfect Gym, rozwijającej internetowe narzędzie do zarządzania obiektami fitness i obsługi ich klientów. W ubiegłym roku, w ramach pierwszej rundy kapitałowej firma od inwestorów pozyskała już ok. 4 mln zł.  

Na zdjęcie Sławek Sulikowski, sales development representative w Perfect Gym (drugi od prawej).
Zobacz więcej

Na zdjęcie Sławek Sulikowski, sales development representative w Perfect Gym (drugi od prawej). ARC

Teraz w planie ma zwiększenie działań na rynkach międzynarodowych. Swój system już sprzedaje do klubów sportowych w 38 krajach. Obecna jest na rynkach Azji, Australii czy Europy. W sumie z platformy korzysta ponad 1000 klubów na świecie, w tym m.in. McFit, Gold’s Gym, World Class, Anytime Fitness, Fitness First.

Perfect Gym łączy w sobie m.in. CRM, system płatności, fakturowanie oraz terminarz zajęć dla trenerów i klientów. 

„Perfect Gym to produkt osadzony w dynamicznie rozwijającej się branży fitness. Bycie zdrowym i wysportowanym staje się priorytetem dla coraz większej liczby osób na całym świecie. Trend ten napędza intensywny rozwój rynku fitness obejmującego chociażby aplikacje mobilne czy też obiekty sportowe” – zaznacza cytowany w komunikacie Zbigniew Łapiński, partner w 3TS Capital Partners.

W 2016 r. – jak wskazują dane  z raportu „The European Health & Fitness Market”, przygotowanego przez Deloitte - wartość europejskiego rynku fitness wyniosła 26,3 mld EUR i wciąż rośnie. Liderami pod względem ilości członków klubów fitness są Niemcy oraz Wielka Brytania. W Polsce w tego typu placówkach ćwiczy 2,84 mln osób. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / 4,5 mln EUR inwestycji w zarządzanie siłowniami