4Mobility szuka 10 mln zł

opublikowano: 18-09-2017, 22:00

Od dzisiaj do 28 września trwają zapisy inwestorów indywidualnych na akcje notowanej na NewConnect spółki 4Mobility.

Zajmuje się ona udostępnianiem samochodów użytkownikom prywatnym i firmom, w zamian za opłaty uiszczane na podstawie czasu korzystania z pojazdu oraz przejechanego dystansu. Samochody, tak jak rowery miejskie, pożycza się i oddaje w specjalnych punktach. Spółka chce obecnie sprzedać 400 tys. akcji nowej emisji. Cena maksymalna, po jakiej mogą zapisywać się inwestorzy indywidualni, to 25 zł.

Oznacza to, że spółka liczy na pozyskanie 10 mln zł. Rzeczywista cena po jakiej będą sprzedawane akcje zostanie jednak ustalona w procesie book buildingu wśród instytucji, który zaplanowano na 26-29 września. Nowe akcje będą stanowić prawie 19 proc. w podwyższonym kapitale. Pieniądze z emisji mają być przeznaczone na poszerzenie skali działalności. 4Mobility zakłada m.in. poszerzenie floty o auta elektryczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu