5 gorących spółek na sesji 31 V 2022

MM, KZ
opublikowano: 31-05-2022, 12:11
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji we wtorek, 31 maja, uwagę przyciągają Shoper, Bumech, PCF Group, Eco5tech i CD Projekt.

1. Bumech traci na parkiecie po publikacji wyników za I kwartał 2022 r. Zysk netto spółki wzrósł z 1,2 mln przed rokiem do 19,4 mln zł.

2. Shoper wyraźnie zyskuje, czemu towarzyszą wysokie obroty. Pod koniec ubiegłego tygodnia spółka poinformowała o dokonaniu dwóch akwizycji.

3. Kurs PCF Group mocno spada po publikacji gorszych od oczekiwań wyników za I kwartał 2022 r. Zysk netto wyniósł 13,7 mln zł i był niższy od konsensusu PAP, który zakładał 16,8 mln zł.

4)Eco5tech mocno zyskuje po tym, jak w poniedziałek po sesji spółka przedstawiła informację o wyborze najkorzystniejszej oferty przekazanej do przetargu organizowanego przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Przedmiotem oferty jest opracowanie dokumentacji projektowej drogi nr 733, której wartość określono na ponad 1 mln zł.

5. Kurs CD Projektu spada po tym, jak Morgan Stanley obniżył cenę docelową akcji spółki do 85 zł i podtrzymał “niedoważaj”. Ponadto fundusz Kintbury Capital zwiększył krótką pozycję na akcjach producenta ‘’Cyberpunka 2077’’ do ponad 1 proc. netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane