Czytasz dzięki

50 tys. EUR odszkodowania za 5,5 lat stażu

opublikowano: 07-01-2016, 19:48

Sąd pracy w Monachium przyznał kobiecie 50 tys. EUR odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, która przez 5,5 lat zatrudniała ją jako stażystkę.

Przez ponad połowę dekady kobieta dostawała 300 EUR miesięcznie, czyli 1,75 EUR za godzinę. Sąd uznał, że takie warunki zatrudnienia były nieetyczne i nakazał firmie wypłacić kobiecie ok. 50 tys. EUR zaległego wynagrodzenia.

Kobieta zatrudniła się w biurze firmy ubezpieczeniowej kiedy miała 16 lat. Pracując przez kolejne lata ubiegała się o zatrudnienie na wyższym stanowisku, ale firma godziła się jedynie na zawarcie umowy na warunkach stażu, z 43-godzinnym tygodniem pracy i bez płatnych nadgodzin. W ramach zatrudnienia kobieta musiała wraz z innymi osobami będącymi na stażu odwiedzać dom szefa, rzekomo w celu szkoleń, a w praktyce, aby pielęgnować jego ogród. Kobieta poszła do sądu po tym, jak w marcu ubiegłego roku odmówiono jej urlopu. Jej prawniczka określiła praktyki firmy jako „współczesne niewolnictwo”. Firma broniła się, że kobieta mogła w każdej chwili zrezygnować z pracy, jeśli była niezadowolona. Twierdzi również, że była złą pracownicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane