Partnerem sekcji jest TAURON

+ 500 do pensji dla urzędników odchodzących na emeryturę

LUS, PAP
aktualizacja: 18-07-2017, 11:35

Prezydent Suwałk zaproponował dodatkowe 500 zł do wynagrodzenia urzędnikom i pracownikom miejskich instytucji, którzy zdecydują się do końca tego roku przejść na emeryturę. Dotychczas z oferty skorzystało ponad 80 osób.

Władze Suwałk zauważyły, że dużo osób pracujących w miejskich instytucjach ma już prawa emerytalne lub wkrótce je zdobędzie, ale nadal zamierza pracować. Prezydent Czesław Rynkiewicz chcąc walczyć z lokalnym bezrobociem (6,6 proc.), postanowił zachęcić je finansowo, by odeszły z pracy i zwolniły miejsca młodym.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

W Suwałkach jest dużo pracy dla osób z niższym wykształceniem, ale studenci mają problem ze znalezieniem etatu, który odpowiadałby ich kwalifikacjom. Według prezydenta, praca w urzędzie jest prestiżowa i dobrze płatna, więc zapotrzebowanie na nią wśród młodych bezrobotnych jest duże.

Władze miasta i dyrektorzy spółek miejskich zaproponowali więc urzędnikom, którzy mogliby przejść na emeryturę dodatkowe 500 zł do pensji, pod warunkiem, że zadeklarują zwolnienie stanowiska najpóźniej do końca 2017 roku.  Kierownik biura prezydenta przekonuje, że większa pensja to zysk dla pracownika, bo jest jednoznaczna z większą odprawą i emeryturą.

Z Urzędu Miasta Suwałki w wyniku działań władz miejskich z pracy odejdzie w tym roku 37 z 213 pracujących tam urzędników. Z pozostałych instytucji miejskich (około 2 tys. zatrudnionych), odejdzie 47 pracowników.

Władze miasta nie wykluczają, że pomysł będzie kontynuowany w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: LUS, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / + 500 do pensji dla urzędników odchodzących na emeryturę