901 firm z elastycznym czasem pracy

DI
20-05-2014, 13:05

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że do połowy maja 901 firm w Polsce wprowadziło elastyczny czas pracy.

- Z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że do 12 maja br. elastyczny czas pracy wprowadziło 901 pracodawców. To głównie duże przedsiębiorstwa zatrudniające od 50 do 249 osób (335). Nieco mniej było średnich firm, zatrudniających do 49 pracowników (249), oraz tych największych, powyżej 250 pracowników (157) - poinformował w komunikacie resort pracy. 

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

 

Ministerstwo opublikowało na portalu Twitter infografiki, z których wynika, że najwięcej takich firm jest w Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie i Krakowie. W podziale na branże na pierwszym miejscu jest przemysł przetwórczy przed handlem i naprawami.  

- Elastyczny czas pracy to rozwiązania sprawdzone w czasie kryzysu. Dzięki ustawie antykryzysowej, która obowiązywała w latach 2009-2011, skorzystało z niego 1100 firm. Obecnie takie przepisy z powodzeniem stosowane są w wielu państwach Unii, m.in. Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach czy na Słowacji - przypomina ministerstwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / 901 firm z elastycznym czasem pracy