AB InBev celuje w 4,85 mld USD z azjatyckiego IPO

opublikowano: 17-09-2019, 10:23

Gigant rynku browarniczego, koncern AB InBev zmniejszył swój apetyt i zamierza pozyskać z oferty IPO swojego azjatyckiego oddziału co najwyżej 37,9 mld HKD (4,85 mld USD). To niemal o połowę mniej niż zakładał wcześniejszy cel.

Źródła na jakie powołuje się agencja Bloomberg informują, że w grę wchodzić ma sprzedaż około 1,26 mld akcji Budweiser Brewing Company APAC, które mają być uplasowane w cenie z przedziału 27 do 30 HKD. Publikacja ostatecznej ceny przewidziana jest na 23 września, zaś wprowadzenie akcji na giełdę ma nastąpić 30 września.

AB InBev
Zobacz więcej

AB InBev fot. Bloomberg

W lipcu koncern zdecydował się opóźnić ofertę IPO w ramach której zamierzał pozyskać od inwestorów aż 9,8 mld USD. Tydzień po podjęciu tej decyzji zgodził się sprzedać swój australijski biznes na rzecz rywala, Asahi Group Holdings za 11,,3 mld USD. 

Pierwsza oferta publicznej Budweiser Brewing ma pobudzić giełdę w Hongkongu w czasie, gdy trwają antyrządowe protesty i napięcia handlowe między USA a Chinami. Ma także wesprzeć tamtejszy rynek w wyprzedzeniu Szanghaju i awansie na trzecie miejsce na świecie pod względem wolumenu sprzedaży akcji IPO. Z wyłączeniem Budweiser Brewing, firmy zebrały w tym roku 10,8 mld USD w ramach ofert IPO przeprowadzonych w Hongkongu.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

IPO