ABC Data szykuje przejęcia

RAV
opublikowano: 01-09-2010, 00:00

Dystrybutor IT uruchamia spółkę na Litwie i przygotowuje się do zakupu na południu Europy.

Dystrybutor IT uruchamia spółkę na Litwie i przygotowuje się do zakupu na południu Europy.

ABC Data, dystrybutor IT, który w czerwcu pojawił się na warszawskim parkiecie, mierzy wysoko: chce zostać liderem w środkowej i wschodniej Europie. Pierwszy krok już zrealizował.

— Dziś formalnie zarejestrujemy spółkę zależną na Litwie, która działać będzie w modelu sprawdzonym na Słowacji — mówi Marek Sadowski, prezes spółki.

Oznacza to, że z magazynu centralnego w Warszawie będzie wysyłany sprzęt do klientów.

— Na Litwie będziemy mieli biuro oraz przedstawicieli poszukujących kontrahentów — dodaje prezes ABC Data.

Firma liczy, że Litwa przyniesie jej w przyszłym roku nawet 20 mln zł.

ABC Data wkrótce ma ogłosić akwizycję, która dodatkowo wzmocni jej pozycję w regionie.

— Jesteśmy na etapie negocjowania ostatecznych warunków transakcji z jedną firmą. O transakcji poinformujemy w ciągu najbliższych miesięcy. To jednak za mało, by uzyskać status lidera regionu, dlatego rozmawiamy też z innymi firmami — twierdzi Michał Rumiński, członek zarządu ABC Data.

— Interesują nas firmy działające w nowych krajach Unii Europejskiej, położonych w południowej części kontynentu — mówi prezes.

Na akwizycje pieniędzy wystarczy.

— Nie będziemy jednak ryzykować i podeprzemy się kredytami — twierdzi prezes.

W I półroczu firma zarobiła 10,9 mln zł wobec 12,1 mln zł rok wcześniej w tym samym okresie. Przychody sięgnęły 1,099 mld zł wobec 1,098 mld zł. W całym 2010 r. zysk netto ma wynieść co najmniej 31,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV

Polecane