ABC przygotowania wniosku

Dorota Zaweiślińska
opublikowano: 28-10-2018, 22:00

8 listopada we Wrocławiu odbędzie się szkolenie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują zastrzyku kapitału na projekty badawczo-rozwojowe.

Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE — Region Południowo — Zachodni. Jego eksperci przedstawią zasady naborów dotacyjnych z programu Horyzont 2020.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o granty z „Instrumentu dla MŚP” (SME Instrument). Każda firma ma szansę zdobyć grant w wysokości 50 tys. EUR na sfinansowanie studium wykonalności dla nowych, przełomowych rozwiązań. Jeżeli przedsiębiorca udowodni, że projekt ma potencjał biznesowy, to — w drugiej fazie konkursu — może powalczyć o dotacje na rozwój produktu od etapu prototypu i przetestowanie go na pilotażowej grupie użytkowników. Każda firma może liczyć na dofinansowanie przedsięwzięcia w wysokości 2,5 mln EUR. Wydarzenie odbędzie się we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii.

Więcej informacji: www.kpk.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zaweiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu