Abecadło superszefa w Akademii PARP

opublikowano: 01-08-2012, 00:00

Jak kierować ludźmi i budować autorytet w zespole? Dowiesz się za darmo na nowym szkoleniu Akademii PARP.

Organizacja pracy, delegowanie zadań, motywowanie pracowników — to tylko niektóre z umiejętności, jakie posiada dobry kierownik. Jak się tego nauczyć? Jakie są metody rozwijania cech przywódcy? Odpowiedzi na te pytania można poznać podczas szkolenia „Umiejętności kierownicze” — najnowszego kursu Akademii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Bezpłatne zajęcia są przeznaczone dla przedsiębiorców i pracowników mikro-, małych i średnich firm. Aby skorzystać z kursu, potrzebny jest tylko komputer z dostępem do internetu.

Na poziomie liniowym

— Szkolenie przygotowali polscy eksperci, a zawarte w nim przykłady ułatwią zrozumienie materiału i zastosowanie zdobytych umiejętności w codziennej pracy kierownika. W przykładach przedstawiono przede wszystkim poziom liniowy kierownika, czyli kogoś, kto ma pod sobą niewielki zespół. To może być nieduży dział w przedsiębiorstwie albo mała firma, w której nie ma wielu szczebli zarządzania — mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

Pierwszą część szkolenia Akademia PARP uruchomiła pod koniec czerwca. Uczestnicy mogą wziąć udział w modułach poświęconych m.in. roli kierownika, stylom kierowniczym i umiejętnościom przywódczym. Na uczestników czeka też wiedza z umiejętności twardych — takich jak planowanie, podejmowanie decyzji, organizowanie, kontrola i dyscyplinowanie. Od kilku dni kurs jest już dostępny w całości. Z trzech nowych modułów zainteresowani mogą dowiedzieć się, jak motywować pracowników, delegować zadania i jak budować skuteczny i zgrany zespół.

Eksperci pomogą

Jedna lekcja kursu wymaga średnio 20-30 minut. Przekazywane treści są przeplatane przez interaktywne ćwiczenia doskonalące, w których jest wiele odniesień do biznesowej praktyki. Po przejściu całego modułu uczestnik może sprawdzić swoją wiedzę za pomocą testu. Co ważne, uczestnicy szkoleń mogą korzystać z pomocy opiekunów i tutorów. Szansę na wymianę wiedzy i doświadczeń dają też fora dyskusyjne i czaty.

„Umiejętności kierownicze” to 34 bezpłatne szkolenia przygotowane przez Akademię PARP. Kursy są podzielone na pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Zdobyta wiedza potwierdzana jest certyfikatem.

WIĘCEJ INFORMACJI

Akademia PARP www.akademiaparp.gov.pl Infolinia: 801 444 677 msp@akademiaparp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu