ABM Solid chce stać się grubą rybą budowlaną

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 28-03-2007, 00:00

Firma chce wejść do pierwszej dwudziestki w branży. Pomogą pieniądze z emisji, które pójdą na inwestycje i przejęcia.

Firma chce wejść do pierwszej dwudziestki w branży. Pomogą pieniądze z emisji, które pójdą na inwestycje i przejęcia.

Prospekt emisyjny ABM Solid trafił już do Komisji Nadzoru Finansowego. Oferta publiczna jest więc kwestią najbliższych miesięcy. Wcześniej spółka deklarowała, że chce uzyskać 30-35 mln zł. Przyda się, bo wydatków ma sporo.

Skok do dwudziestki

— Zamierzamy rozbudować grupę kapitałową — mówi Marek Pawlik, prezes i główny akcjonariusz ABM Solid.

Chce to osiągnąć m.in. poprzez przejęcia, które zapewnią grupie możliwość wejścia na nowe rynki. Budowlana spółka już rozgląda się za interesującymi podmiotami, choć konkretów jeszcze nie ma. Prezes jako perspektywiczne sektory określa budownictwo w branży paliwowo-energetycznej i obronności kraju.

Krystalizują się też plany wejścia w segment deweloperski. W tym celu powołana została spółka ABM Invest. Ma dwie działki w Warszawie. W pierwszym przypadku projekt jest na etapie realizacji przyłączeń, w drugim — ubiegania się o zezwolenia.

— Chcemy wybudować 236 lokali — zapowiada Danuta Rybarczyk, prezes ABM Invest.

Jeśli nadarzy się okazja, w grę wchodzi także kupno innego dewelopera. Te działania mają na celu wprowadzenie grupy do dwudziestki największych przedsiębiorstw budowlanych w kraju.

— Myślę, że nastąpi to nie później niż w 2010 r. — twierdzi Marek Pawlik.

Obecnie szacuje, że spółka jest na 60.-70. pozycji.

Jak na trampolinie

W 2006 r. przychody ze sprzedaży grupy ABM Solid zwiększyły się o 45 proc. — do 196,3 mln zł, a zysk wzrósł prawie o 190 proc. — do 5,2 mln zł. To oznacza dwukrotne zwiększenie rentowności.

— W tym roku poprawimy wszystkie wskaźniki ekonomiczne — deklaruje prezes Pawlik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu