ABM Solid i Warbud walczą o Żnin

Anna Pronińska
opublikowano: 14-06-2010, 00:00

Negocjacje ruszyły pełną parą. Kryta pływalnia i baza żeglarska mają powstać w dwa lata od podpisania umowy.

Negocjacje ruszyły pełną parą. Kryta pływalnia i baza żeglarska mają powstać w dwa lata od podpisania umowy.

Gmina Żnin jest o krok od realizacji projektu budowy dużego centrum regatowego na miarę XXI wieku. O zlecenie w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) ubiega się konsorcjum niemieckiej firmy SKE Facility Management i Warbud należący do francuskiej grupy Vinci oraz giełdowy ABM Solid. Inwestycja obejmuje budowę krytej pływalni wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zaprojektowanie i wykonanie bazy żeglarskiej w Żninie.

— Obydwa konsorcja aktywnie uczestniczą w spotkaniach w ramach dialogu konkurencyjnego. Na tym etapie trudno jest określić termin składania ofert i zakończenia postępowania. Celem gminy jest możliwie szybkie uzyskanie od wykonawców propozycji rozwiązań sposobu realizacji przedsięwzięcia tak, by móc doprecyzować specyfikę istotnych warunków zamówienia i postanowienia umowy — mówi Leszek Jakubowski, burmistrz Żnina.

Na razie władze gminy nie podają konkretnych terminów rozpoczęcia i zakończenia prac. Wiadomo jedynie, że pływalnia i baza mają powstać w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy. Według wcześniejszych szacunków gminy, budowa pierwszej ma kosztować 29 mln zł, a drugiej 20 mln zł.

— Jesteśmy w trakcie negocjacji, dlatego nie możemy mówić o szczegółach. Myślę, że rozmowy będą przebiegały szybko, bo nie ma wielu podmiotów, a gmina sprawnie organizuje postępowanie. Warbud jest zainteresowany wieloma przedsięwzięciami w PPP w Polsce. Żnin jest dobrym przykładem na łącznie w PPP dwóch projektów znajdujących się w pewnej odległości i o różnym przeznaczeniu w ramach jednej inwestycji — mówi Jerzy Widzyki, pełnomocnik zarządu Warbudu.

Żeglarska baza powstanie na terenie 3 ha należącym do miasta z możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejne 5 ha. W jej ramach w pierwszej fazie powstanie port, pomieszczenia klubowe i szkutnie, a w kolejnych hotel i restauracja. W kompleksie mają być organizowane mistrzostwa świata, Europy oraz zgrupowania kadry.

8

Tyle mistrzostw świata w sportach motorowodnych zorganizowano na żnińskich jeziorach w ostatnich 30 latach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ABM Solid i Warbud walczą o Żnin