ABM Solid nie zwalnia

ANP
opublikowano: 25-01-2008, 00:00

Spółka budowlana szykuje się do kolejnych przejęć. Na celowniku ma  co najmniej dwie firmy z branży.

Spółka budowlana szykuje się do kolejnych przejęć. Na celowniku ma co najmniej dwie firmy z branży.

ABM Solid, specjalizująca się w budownictwie przemysłowym i drogowym, szykuje się do powiększenia grupy (obecnie w jej skład wchodzi m.in. giełdowy Resbud).

— Prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym półroczu dojdzie do dwóch przejęć. Są to firmy z branży budowlanej o profilu zbliżonym do naszego, które uzupełnią naszą działalność — mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid.

Akwizycje spółka sfinansuje z kapitałów własnych, kredytów i tego, co zostało z ostatniej emisji. Jak podkreśla prezes, spółce zależy na tym, by kontrakty realizować w jak najbardziej kompleksowy sposób, ponieważ oznacza to większą siłę przetargową i możliwość walki o większe marże.

Ostatnio ABM Solid chwalił się m.in. zakupem od syndyka Wytwórni Konstrukcji Stalowych za 10,9 mln zł.

Prezes uważa, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego.

— Spodziewamy się, że wzrośnie liczba inwestycji. Powinna też rosnąć ich średnia wartość i tym samym wartość portfela zleceń. Mamy nadzieję, że w większym stopniu niż do tej pory realizowane będą zamówienia publiczne — mówi prezes.

Jego zdaniem, napływ unijnych pieniędzy przełoży się na korzystną koniunkturę w budownictwie. Nie przerażają go spadki na GPW.

— Przecena ma przejściowy charakter i związana jest przede wszystkim z sytuacją w USA. Fundamenty polskiej gospodarki są bardzo dobre. Takie same są perspektywy branży budowlanej. Nie przywiązuję dużej wagi do krótkoterminowych wahań. Dużo bardziej istotny jest trend w dłuższym okresie. A w tym wypadku uważam, że w perspektywie kilku miesięcy rynek wróci na ścieżkę wzrostów — tłumaczy prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu