ABM Solid rozrasta się

ANP
19-03-2008, 00:00

Kilka przejęć, znacząca poprawa wyników i mocniejsze wejście w sektor drogowy — oto tegoroczne plany budowlanej grupy.

Kilka przejęć, znacząca poprawa wyników i mocniejsze wejście w sektor drogowy — oto tegoroczne plany budowlanej grupy.

ABM Solid, grupa specjalizująca się w budownictwie przemysłowym i drogowym, zapowiada szybkie akwizycje.

— Rozmawiamy z 6-8 firmami z budownictwa drogowego, inżynieryjnego i ogólnego. To wyłącznie polskie firmy o obrotach od kilkudziesięciu do kilkuset milionów złotych. Najpóźniej na początku III kwartału poinformujemy o jednym, dwóch, a może i trzech przejęciach — mówi Marek Pawlik, prezes ABM Solid.

Przewiduje, że nakłady inwestycyjne planowane na przejęcia (30 mln zł, z czego 19,5 mln zł spółka wykorzystała) zostaną przekroczone. Przejęcia na pewno nie będą finansowane emisją akcji.

ABM Solid wiąże nadzieje z sektorem drogowym.

— To perspektywiczna branża, na którą pójdą miliardy złotych. Chcemy skorzystać z koniunktury. Nie mierzymy w pierwszą ligę, ale moglibyśmy uczestniczyć w kontraktach na kilkadziesiąt lub kilkaset milionów — dodaje prezes.

Przyznaje, że dziś ABM Solid jest firmą średniej wielkości, ale ma ambicje być do 2010 r. w grupie 20 największych i najbardziej rentownych firm budowlanych w Polsce. W tym samym czasie Resbud (ABM Solid ma w nim ponad 52 proc.) zamierza stać się największą firmą budowlaną Podkarpacia i jedną z trzech najbardziej rentownych tego regionu.

— To ambitne plany. Resbud ma problem z rentownością operacyjną. Prognoza będzie zapewne zrealizowana transakcją jednorazową — komentuje Sobiesław Kozłowski, analityk BM BPH.

Perspektywy rysują się też przed Resbudem Ukraina.

— Zakładamy, że w tym roku zdobędziemy pierwsze zlecenia na Ukrainie. Rozmawiamy o trzech projektach — mówi Andrzej Marczewski, prezes Resbudu, i zapowiada, że być może do końca półrocza uda się sprzedać spółkę zależną Elementy Budowlane.

ABM Solid po raz pierwszy podał prognozy. W tym roku przychody grupy mają wynieść 401,3 mln zł (70 proc. więcej niż w 2007 r.), a zysk netto sięgnie 15,1 mln zł (+70 proc.). Prognozy nie obejmują akwizycji. Przewidywania Resbudu zakładają 85 mln zł przychodów (63,7 mln zł w 2007 r.) i 8,1 mln zł zysku netto (wobec 2,3 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / ABM Solid rozrasta się