Absolutny zwrot nadal kusi

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 08-06-2016, 22:00

Według wstępnych szacunków Analiz Online w maju klienci wpłacili do funduszy detalicznych 700 mln zł — najwięcej od roku.

Kolejny miesiąc z rzędu Polaków zelektryzowała perspektywa zysków bez względu na koniunkturę rynkową. W maju kapitał szerokim strumieniem popłynął do funduszy absolutnej stopy zwrotu, a największym powodzeniem cieszyły się m.in. PKO Strategii Obligacyjnych FIZ, Altus Absolutnej Stopy Zwrotu FIZ Rynku Polskiego i — działający w formule otwartej — Raiffeisen Aktywnego Inwestowania. Od początku roku bilans sprzedaży w tej grupie produktów sięgnął już 800 mln zł. Ale nie tylko absolutnym zyskiem inwestor żyje. Z danych Analiz Online wynika, że spośród dziesięciu wyodrębnionych segmentów rynku aż 8 zakończyło miesiąc z dodatnim bilansem sprzedaży. Niestety nie zaliczają się do nich fundusze akcji, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Spore wzięcie miały natomiast produkty dłużne, szczególnie inwestujące w obligacje korporacyjne. Ponad 100 mln zł netto trafiło do funduszy gotówkowych, które utrzymały pozycję tegorocznego lidera z wynikiem sprzedaży przekraczającym 800 mln zł. Od początku roku fundusze detaliczne pozyskały łącznie 600 mln zł świeżego kapitału. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu