Absurdalny pomysł

Konfederacja Lewiatan
opublikowano: 10-01-2014, 00:00

Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje do Polaków, aby… nie kupowali w Tesco.

Ma to być odwet za zapowiedzi premiera Wielkiej Brytanii pozbawienia imigrantów, m.in. z Polski, prawa do zasiłków rodzinnych na dzieci, które zostały w krajach ojczystych. Pomysł PSL jest absurdalny. To nawoływanie do likwidowania miejsc pracy, nie tylko w sklepach Tesco, ale także w tysiącach polskich przedsiębiorstw, które współpracują z tą siecią. To próba ukarania biznesu za grzechy polityków, podważenie wiarygodności prywatnego przedsiębiorstwa, które nie zajmuje się polityką.

Niemądry apel może wpłynąć na pogorszenie się klimatu inwestycyjnego w naszym kraju. Czy PSL chce, żeby w UE, w tym w Polsce, na nowo wyrosły granice, żeby stygmatyzować firmy, ograniczać przepływ towarów, usług i kapitału. Naturalnym zjawiskiem jest rodzenie się w czasach kryzysu gospodarczego pokus protekcjonizmu gospodarczego. Ale w naszym narodowym interesie jest, aby im stanowczo przeciwdziałać, a nie — by jeszcze bardziej je podsycać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konfederacja Lewiatan

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu