AC pobije rekordy

MBL
opublikowano: 18-03-2013, 00:00

Kapitalizacja oraz wyniki finansowe białostockiej firmy systematycznie rosną. Inwestorów cieszy fakt, że spółka hojnie podzieli się zyskiem.

Notowania spółki zajmującej się produkcją instalacji autogaz znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W zeszłym roku kurs skoczył o jedną trzecią. Od początku tego roku zyskał kolejne 24 proc. Nie bez przyczyny. Firma pojawiła się na giełdzie w 2011 r. i od tego czasu systematycznie poprawia wyniki finansowe. W zeszłym roku zanotowała 13-procentowy wzrost sprzedaży do 159 mln zł. W dwucyfrowym tempie poprawił się również zysk netto, który skoczył o 11 proc., do 25,1 mln zł. Zdaniem Jakuba Szkopka z DI BRE Banku, białostocka firma to jedna z najciekawszych spółek przemysłowych z GPW.

None
None

— Zarówno w IV kwartale, jak i całym 2012 r. wyniki finansowe były wyśmienite. Myślę, że rezultaty w pierwszym półroczu 2013 r. pozostaną zbliżone do zeszłorocznych. Zdecydowanej poprawy wyników spodziewam się natomiast w drugiej połowie tego roku. Poza dobrymi perspektywami warto zwrócić uwagę na atrakcyjną wycenę rynkową akcji. Relacja ceny do zysku (C/Z) wynosi 10,7, natomiast EV/EBITDA 7,5 — komentuje Jakub Szkopek.

Analityk dodaje, że firma może pochwalić się solidną pozycją gotówkową. Na koniec roku posiadała środki pieniężne w wysokości 29,5 mln zł i dlatego akcjonariusze mogą liczyć na sowitą premię. Kilka dni temu rada nadzorcza zgodziła na wypłatę 20,1 mln zł. Oznacza to 2,1 zł na papier (stopa dywidendy 6,9 proc.). AC zanotował największy skok spośród wszystkich notowanych na GPW podmiotów w przygotowanym przez „Puls Biznesu” rankingu „Giełdowa Spółka Roku”. W najnowszej edycji prestiżowego plebiscytu białostoczanie poprawili pozycję o 366 miejsc i zostali sklasyfikowania na 19. pozycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane