Accolade wchodzi do Jeleniej Góry

Paweł BerłowskiPaweł Berłowski
opublikowano: 2021-11-29 20:00

Czeski inwestor rozwija park przemysłowy pod Szczecinem i inwestuje w nowy w Jeleniej Górze.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • w jakich lokalizacjach inwestuje Accolade w Polsce
  • jaki jest udział nowych kontraktów we wszystkich transakcjach najmu w Polsce

Grupa Accolade, która buduje portfel nieruchomości magazynowo-przemysłowych na zachodzie Polski, zainwestowała 71 mln EUR w rozbudowę parku w Goleniowie i w budowę nowego parku w Jeleniej Górze. Konsekwentne stawianie na te lokalizacje sprawiło, że grupa jest właścicielem już blisko 30 proc. łącznej powierzchni lokalnych magazynów w woj. zachodniopomorskim i 22 proc. w woj. lubuskim.

Kierunek — zachód:
Kierunek — zachód:
Rynek parków przemysłowych w pobliżu zachodniej granicy Polski jest stosunkowo młody, ale dzięki korzystnej lokalizacji rozwija się bardzo dynamicznie — mówi Milan Kratina, CEO Accolade.

— Położenie na granicy z Niemcami i Czechami, duże miasta, dostępna siła robocza, solidna infrastruktura transportowa i otwarte na współpracę samorządy to ogromne zalety tego regionu. Obecne zainteresowanie firm tym obszarem potwierdza nasze początkowe założenia — komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.

Accolade posiada parki przemysłowe w Goleniowie (63,9 tys. m kw.), Gorzowie Wielkopolskim (53,5 tys. m kw.), Zielonej Górze (128 tys. m kw.), Legnicy (61,2 tys. m kw.) i Koszalinie (13,6 tys. m kw).

Według Tomasza Miki, dyrektora działu powierzchni magazynowo-przemysłowych JLL w Polsce, potencjał zachodnich rejonów Polski dla rynku nieruchomości przemysłowych obrazuje nie tylko popyt, ale także struktura zawieranych umów. Do końca III kw. w woj.: zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim, w których aktywnie działa firma Accolade, ponad 80 proc. powierzchni zostało wynajęte w ramach nowych kontraktów. Dla porównania: średnia dla całej Polski wynosi nieco poniżej 70 proc.

— Potwierdzeniem rosnącego zainteresowania tymi terenami przez inwestorów jest też fakt, że baza zasobów magazynowych w woj.: zachodniopomorskim i dolnośląskim zwiększy się w perspektywie kolejnych kwartałów aż o 25 proc. — mówi Tomasz Mika.