ACE chce 13 mln EUR

ZK
opublikowano: 15-05-2007, 00:00

Firma chce przejmować spółki w Polsce, Czechach i na Słowacji. Ale najpierw poprosi inwestorów o pieniądze .

Firma chce przejmować spółki w Polsce, Czechach i na Słowacji. Ale najpierw poprosi inwestorów o pieniądze .

Od jutra inwestorzy indywidualni mogą się zapisywać na akcje luksemburskiej firmy Automotive Components Europe (ACE), producenta i dystrybutora komponentów samochodowych do systemów hamulcowych. Zlecenia będą przyjmowane do 22 maja. Instytucje będą miały na to czas 23 i 24 maja. W ofercie znajdzie się maksymalnie 12,5 mln akcji, z tego do 2,1 mln szt. pochodzących z nowej emisji.

Przejęcia w regionie

— Chcemy uzyskać 11-13 mln EUR — zapowiada Jose Manuel Corrales, prezes spółki.

Widełki cenowe zostaną opublikowane dzisiaj, ale na podstawie zapowiedzi prezesa można szacować, że cena powinna oscylować w pobliżu 22 zł.

Uzyskane z emisji pieniądze zostaną przeznaczone głównie na przejęcia firm w naszym regionie. Transakcje mają zostać sfinalizo- wan e jeszcze w tym roku. W grę wchodzą firmy z Polski, Czech czy Słowacji, czyli z krajów, gdzie jest rozwinięty przemysł samochodowy.

Niższa baza

Obecnie grupa ACE jest czołowym graczem w segmencie jarzm żeliwnych i numerem dwa w segmencie zacisków aluminiowych. Plan strategiczny obowiązujący do 2011 r. zakłada osiągnięcie pozycji lidera w 3-4 grupach asortymentowych.

Zarząd ACE prognozuje na ten rok zwiększenie sprzedaży o 9 proc., do 86,4 mln EUR i zysku o 38,6 proc., do 9,6 mln EUR. Większa dynamika w drugim przypadku to po części rezultat gorszego wyniku w 2006 r. Wtedy spółka zarobiła „tylko” 6,9 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu