Ackman: WeWork może mieć zerową wartość

opublikowano: 30-10-2019, 19:55

Znany inwestor Bill Ackman uważa, że spółka WeWork może być bezwartościowa, a ratujący ją japoński Softbank powinien raczej trzymać się od niej z daleka.

- Myślę, że jest całkiem wysokie prawdopodobieństwo iż akcje WeWork mają zerową wartość, podobnie jak jego dług – powiedział twórca funduszu hedgingowego Pershing Square Capital Management podczas konferencji Robin Hood.

Bill Ackman, szef Pershing Square
Zobacz więcej

Bill Ackman, szef Pershing Square Bloomberg

WeWork, spółka udostępniająca pomieszczenia biurowe w ramach coworkingu niedawno wycofała się z planu pierwotnej oferty publicznej w związku z małym zainteresowaniem inwestorów. Niedługo potem pojawiły się wątpliwości dotyczące wartości WeWork, którą szacowano w przeszłości nawet na 90 mld USD. W ubiegłym tygodniu japoński Softbank zgodził się zwiększyć swoje zaangażowanie w spółkę do 80 proc. udziałów i zapowiedział przeznaczenie 5 mld USD na działania naprawcze w spółce.

Ackman znany jest z mocnych deklaracji dotyczących spółek. Pięć lat temu przekonywał, że Herbalife to piramida finansowa. Grał na spadek kursu jej akcji, ale zanotował porażkę.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA