Action lekko w górę

KZ
opublikowano: 27-01-2012, 11:26

Jeśli posiadacze Action liczyli, że komunikat o rekordowej sprzedaży w IV kwartale 2011 wywoła na akcjach spółki taki ruch, jak podniesienie prognoz przez rywala z branży - Komputronik, to muszą być zawiedzeni.

W piątek o godz. 11 kurs Action rósł o 2 proc. Więcej od rynku, ale zdecydowanie mniej, niż rosną dziś notowania innego przedstawiciela branży - Komputronika, który zyskuje 6,5 proc., a w sumie przez ostatnie trzy sesje urósł o blisko 50 proc. Powód? Podwyższenie prognoz na rok obrotowy 2011/2012.

Action prognoz nie podniósł, poinformował dziś za to o szacunkach przychodów, osiągniętych w IV kwartale ubiegłego roku. Sprzedaż w tym okresie podskoczyła o 64 proc. do 1,01 mld zł.

- Zakładaliśmy osiągnięcie bardzo wysokiej dynamiki sprzedaży, jednak podwyższa wartość wciąż przekracza nasze prognozy. Przekładać się to będzie na bardzo dobry wynik ostatniego kwartału 2011 r. Oczekujemy pozytywnej reakcji rynku - napisał w porannym komentarzu Piotr Grzybowski, analityk DI BRE Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane