Action przegrał z Dellem

MZL
opublikowano: 05-07-2007, 00:00

Dell dostarczy 7 tys. komputerów do ZUS. Sąd zakończył przetargową wojnę, która trwała ponad rok.

Dell dostarczy 7 tys. komputerów do ZUS. Sąd zakończył przetargową wojnę, która trwała ponad rok.

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) trafi wkrótce 7 tys. nowych komputerów marki Dell. Zastąpią najstarszy sprzęt z lat 1999-2001. Zakup jest mocno opóźniony — przetarg trwał od maja 2006 r. Powód: dziesiątki protestów niezadowolonych oferentów. Proceduralną wojnę zakończył we wtorek korzystny dla ZUS wyrok sądu.

ZUS wysoko zawiesił poprzeczkę. Zażądał od dostawców komputerów tak wielu zabezpieczeń i sygnalizatorów, że w rezultacie prawie wszystkie oferty odrzucił jako niezgodne z wymogami.

W finale przetargu starły się tylko dwie firmy: Intertrading z komputerami Della i Consortia ze sprzętem Actiona. ZUS próbował odrzucić tę ostatnią ofertę. Twierdził, że nie spełnia wymagań, ale przegrał w arbitrażu i sądzie. Dell to zaskarżył i... wygrał w arbitrażu. ZUS ponownie odrzucił Consortię. Ta znów zaprotestowała i… arbitraż wygrała. Karuzelę sprzecznych rozstrzygnięć umożliwiało poprzedniego prawo zamówień publicznych.

ZUS ponownie zaskarżył w sądzie ostatni wyrok arbitrów. Apelował też do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (UZP) o zgodę na zakup, bo stare komputery wkrótce się rozlecą i nie będzie na czym liczyć emerytur. Twierdził, że jest obojętne mu, jakie maszyny kupi, byle mógł to zrobić. UZP nie zgodził się na zakup przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu. I dopiero wyrok sądu dał zielone światło dla zamówienia sprzętu Della.

Wymiana 7 tys. komputerów otwiera zakupy komputerów w ZUS. W ubiegłym tygodniu ogłoszono przetarg na 5 tys. urządzeń, w wakacje mają ruszyć trzy następne na 13 tys. Łącznie ZUS wymieni na nowe 25 tys. maszyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Action przegrał z Dellem