Adam Rams: Redukowanie ryzyka

DI
29-07-2010, 13:34

Prowadzimy cykliczne szkolenia wewnętrzne, a wszelkie informacje związane m.in. z bezpieczeństwem na drodze spisaliśmy w podręczniku, którego dokładna znajomość i przestrzeganie obowiązuje wszystkich kierowców - mówi Adam Rams, wiceprezes Grupy Delta Trans.

Adam Rams, wiceprezes Grupy Delta Trans
Zobacz więcej

Adam Rams, wiceprezes Grupy Delta Trans

Grupa Delta Trans od wielu lat współpracuje z Volvo i bierze udział w programie szkoleniowym z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Takie szkolenia z pewnością nie są tanie, stanowią jednak podstawowy i niezbędny element zapewniania bezpieczeństwa przewozu ładunków. W ubiegłym roku wdrożyliśmy system bezpieczeństwa jednego z naszych najważniejszych kontrahentów, mający zmniejszyć wypadkowość przez wzrost świadomości potencjalnych niebezpieczeństw i szybszą reakcję na drodze. Na podstawie zgłoszeń kierowców tworzymy i na bieżąco uaktualniamy mapy zagrożeń, jakie można napotkać na obsługiwanych przez nas stałych trasach. Dodatkowo, kierowcy regularnie składają raporty opisujące niebezpieczne sytuacje na drodze, których uczestniczyli, a które mogły się zakończyć nieszczęśliwym wypadkiem — z takimi raportami zapoznają się później inni pracownicy. Prowadzimy także cykliczne szkolenia dla kierowców z przewidywania potencjalnych zagrożeń na drodze, oparte o fotografie sytuacji drogowych, a polegające na identyfikacji i omówieniu niebezpieczeństw oraz określeniu sposobów postępowania minimalizujących zagrożenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Adam Rams: Redukowanie ryzyka