Adoptuj kardynała przed konklawe

Nowe czasy, nowe sposoby - młodzi chrześcijanie pokazują, jak wykorzystać internet i pomóc kardynałom wybrać papieża.

Międzynarodowy ruch Jugend 2000 (tłum. Młodzież 2000) uruchomił stronę adoptcardinal.org. Organizatorzy zachęcają wiernych Kościoła rzymskokatolickiego do trwania w modlitwie za tych, którzy wybiorą przyszłego papieża.

Fragment grafiki umieszczonej na stronie przygotowanej przez Jugend 2000 (źródło: adoptacardinal.org)
Fragment grafiki umieszczonej na stronie przygotowanej przez Jugend 2000 (źródło: adoptacardinal.org)
None
None

Pomysłodawcy przekonują, że inicjatywa skierowana jest do wszystkich, którzy chcą poprzez moc modlitwy przyczynić się do tego, by Duch Święty kierował, chronił i oświecał kardynałów podczas wyboru następnego papieża. Jugend 2000 namawia do udziału osoby, którym zależy także na tym, by nowy papież był "skałą wiary" i "liderem otwartym na Ducha Świętego".

Na czym polega "adopcja"? Internauta zainteresowany akcją wpisuje na stronie swoje imię i adres mailowy. Organizatorzy przydzielają danej osobie jednego z ponad setki kardynałów, którzy niedługo wybiorą następcę Benedykta XVI. Na skrzynkę e-mailową trafia natomiast krótki opis duchownego i prośba o głęboką modlitwę.

We wtorek rano na liście tych, którzy "adoptowali" kardynałów było już blisko 25 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane