ADV zagra wirtualnie

Karol Jedliński
18-01-2011, 00:00

Grupa marketingowo-technologiczna chce podtrzymać zeszłoroczne wzrosty. Szykuje 2,5 mln zł na kupno studia animacji.

Grupa marketingowo-technologiczna chce podtrzymać zeszłoroczne wzrosty. Szykuje 2,5 mln zł na kupno studia animacji.

W zeszłym roku Grupa ADV była ulubieńcem inwestorów na NewConnect. Jej kapitalizacja wzrosła o niemal 550 proc. Holding co rusz bombardował informacjami o przejęciach, nowych kontraktach czy zrealizowanych planach. Spółka przyniosła więc milionowe zyski, które ogłosi niebawem, ale i uzyskała 5 mln zł w związku z emisją obligacji. Najpóźniej w marcu powinna przenieść się na GPW.

— Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za kilka tygodni poznamy datę debiutu ADV na dużym parkiecie —przekonuje Konrad Pankiewicz, wiceprezes i jeden z głównych akcjonariuszy Grupy ADV.

Największy zakup

Być może jeszcze przed debiutem spółka poinformuje o kolejnej, jedenastej już spółce wchodzącej w skład grupy. Chodzi o agencję 3D, której przejęcie negocjowane jest od kilku miesięcy.

— Będzie to największa inwestycja w historii firmy —przekonuje Konrad Pankiewicz.

Według informacji "PB", ADV wyłoży około 2,5 mln zł. Wybrana agencja to jeden z liderów branży, dysponuje kilkudziesięcioosobowym zespołem realizującym animacje na potrzeby reklamy i filmu. Kilka jej projektów liczy na dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

— Jako grupa zajmująca się marketingiem i technologią mamy kontakty z czołowymi reklamodawcami w Polsce, więc liczę, że moglibyśmy oferować im kompetencje studia 3D — przekonuje udziałowiec ADV.

Największe marże

Marże w branży animacji komputerowych są wciąż wysokie i nierzadko sięgają 30-40 proc. Sekunda ukończonej animacji kosztuje nawet 2 tys. zł.

— Chciałbym taką technologię wykorzystać nie tylko do działań reklamowych, ale także do produkcji gier komputerowych — mówi Konrad Pankiewicz.

Niezależnie od tych informacji, kurs Grupy ADV z pewnością podkręca także to, że od kilku miesięcy ponad 25 proc. akcji spółki kontrolują Amplico OFE i Pekao oraz DW Polska TFI. Swoje dokłada kontrolowana przez ADV spółka SMT Software, obecna na NewConnect, która ostatnio zdobyła m.in. kontrakt z Microsoftem. SMT ma kapitalizację niemal 100 mln zł, czyli na poziomie ADV, posiadającego 51 proc. akcji SMT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ADV zagra wirtualnie