Afera z polskim łososiem w Danii

opublikowano: 01-09-2017, 15:02
aktualizacja: 01-09-2017, 15:05

Wielka akcja wycofywania wędzonej ryby z półek. Duński operator marketów Netto, Bilka i Fotex walczy z aferą związaną z bakterią w łososiu od polskiego dostawcy.

Dwóch konsumentów zachorowało, a jeden zmarł po spożyciu wędzonego łososia zakupionego w sklepach Dansk Supermarked Group (DSG). Dostarczała je, jak podaje portal Undercurrent News, powołując się na słowa rzecznika SDG, polska firma BK Salmon. Duńska grupa podkreśla, że pacjenci już wcześniej byli poważnie chorzy.

Masowa akcja wycofywania produktów z półek dotknęła sklepy Netto, Fotex, Bilska i Salling, których operatorem są Duńczycy. Szyld Netto rozwijają również w Polsce i Niemczech, ale jak wynika z komunikatu, łosoś zakażony listerią (bakterią) trafił wyłącznie na duńskie półki.

„We współpracy z duńskim klientem zarząd BK Salmon natychmiast podjął działania (…) wszystkie dostarczone produkty zostały tego samego dnia wycofane z półek przez supermarkety i sklepy klienta(…)” – czytamy w oświadczeniu przesłanym PB przez Edwarda Nowaka, prezesa  BK Salmon.

Rzecznik DSG, cytowany przez Undercurrent News, zapowiada poszukiwania nowego dostawcy wędzonego łososia, aby „móc odbudować wizerunek” sieci posiadającej „produkty wysokiej jakości”. Zaznacza też, że cały czas współpracuje z BK Salmon, aby wyjaśnić sytuację.

W polskich sklepach sieci Netto pojawiły się wywieszki wzywające klientów do pilnego zwrotu kupionego w sierpniu wędzonego i marynowanego łososia marki Premieur, nawet jeśli skończył mu się okres przydatności do spożycia. Sklep nie wymaga paragonu potwierdzającego zakup i zwraca pieniądze.

MICH, MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska, Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy