Agencja Moody’s może podnieść rating dla zobowiązań BPH

Internet Securities
opublikowano: 07-11-2005, 13:16

Agencja ratingowa Moody’s rozważa możliwość podniesienia ratingów dla zobowiązań długo- i krótkoterminowych Banku BPH, które są obecnie na poziomie A3 i P-2..

Agencja ratingowa Moody’s rozważa możliwość podniesienia ratingów dla zobowiązań długo- i krótkoterminowych Banku BPH, które są obecnie na poziomie A3 i P-2..

„Bank BPH SA informuje, iż został powiadomiony, że Agencja Ratingowa Moody's Investors Services Ltd. rozważa możliwość podniesienia ratingów dla zobowiązań długo- i krótkoterminowych, które są obecnie na poziomie A3 i P-2” – czytamy w komunikacie.

Bank podał, że agencja potwierdziła rating siły finansowej banku na poziomie C- ze stabilną perspektywą.

„Publikacja raportu jest konsekwencją zakończonego sukcesem wezwania UniCredit na akcje HVB, pośrednio dominującego akcjonariusza Banku BPH”- czytamy dalej.

Pod koniec września Agencja ratingowa Moody’s podwyższyła rating siły finansowej Banku BPH do C- z D+ z perspektywą stabilną.

Także wtedy agencja informowała, że rating dla depozytów na poziomie „A3/P-2” pozostaje na liście obserwacyjnej z możliwością podwyższenia.

BPH należy w 71,21% do austriackiego Bank Austria Creditanstalt.

W pierwszym półroczu tego roku skonsolidowany zysk brutto banku wzrósł o 17,5% r/r do 455 mln zł, a aktywa wzrosły o 25% do 59 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Agencja Moody’s może podnieść rating dla zobowiązań BPH