Agencja na New Connect

ANP
opublikowano: 05-10-2007, 00:00

Będą nowe oddziały, akwizycje, a za rok-dwa przeniesienie na rynek regulowany GPW. Oto plan spółki Północ Nieruchomości.

Będą nowe oddziały, akwizycje, a za rok-dwa przeniesienie na rynek regulowany GPW. Oto plan spółki Północ Nieruchomości.

Północ Nieruchomości, krakowska agencja obrotu nieruchomościami, która wczoraj opublikowała prospekt, liczy, że do debiutu na rynku New Connect dojdzie w listopadzie.

— Rynek New Connect daje możliwość zaoszczędzenia na kosztach związanych z upublicznieniem. Niemniej chce- my przenieść się na rynek regulowany w ciągu 12-24 miesięcy — mówi Piotr Sumara, prezes spółki.

— Na GPW firma mogłaby mieć kłopot ze znalezieniem uznania inwestorów w obliczu słabszych nastrojów — komentuje Kacper Żak, z DI BRE.

Do obrotu trafi 3,19 mln akcji, z czego 900 tys. to akcje nowej emisji. Widełki cenowe ustalono w przedziale 6-10 zł za papier. Cena emisyjna zostanie wyznaczona 16 października.

— Największa pula, około 6 mln zł, pójdzie na ekspansję terytorialną, otwieranie nowych oddziałów własnych i franczyzowych. Część pieniędzy przeznaczymy na nowe systemy, a około 1 mln zł na rozwój usług komplementarnych — dzieli pieniądze prezes spółki.

Obecnie ma ona sześć biur, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku. Na początku roku pojawi się w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu.

— Nie wykluczam kolejnej emisji, z której pieniądze przeznaczymy na ekspansję zagraniczną — mówi prezes.

Nie wyklucza akwizycji.

— Szukamy firm odpowiadających naszej działalności. Na przykład w stolicy jest wiele spółek, którymi jesteśmy zainteresowani — mówi prezes.

W I kw. 2007 r. spółka miała 111 tys. zł zysku netto i 1,15 mln zł przychodów. Prognoza na cały rok zakłada odpowiednio 650 tys. zł i 5,4 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu