Czytasz dzięki

Agencje: Trump wprowadzi w USA stan wyjątkowy

  • PAP
opublikowano: 13-03-2020, 16:44
aktualizacja: 13-03-2020, 17:40

Prezydent USA Donald Trump wprowadzi stan wyjątkowy ze względu na epidemię koronawirusa, co pozwoli na uruchomienie większych funduszy federalnych na walkę z Covid-19 - podała w piątek agencja Bloomberga, powołując się na źródła.

Bloomberg zastrzega, że Biały Dom nie odpowiedział na pytania dotyczące tej informacji. Również Reuters, powołując się na anonimowe źródło podał, że Trump ogłosi stan wyjątkowy, aby zwiększyć pomoc dla poszczególnych stanów.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Wprowadzenie stanu wyjątkowego związanego z chorobą zakaźną pozwala, zgodnie z ustawą z 1988 roku, na wsparcie stanów i władz regionalnych oraz wysłanie do szczególnie dotkniętych epidemią miejsc specjalnych zespołów - pisze Reuters.

Amerykański prezydent zapowiedział konferencję prasową na temat koronawirusa na godz. 15 czasu lokalnego (godz. 20 w Polsce).

Associated Press podaje, że prezydent zdecydował się na konferencję prasową, ponieważ jego wystąpienie w środę na temat koronawirusa nie zdołało uspokoić rynków i wprowadziło dodatkowe zamieszanie, ponieważ Trump mylnie poinformował, że znaczne ograniczenie wpuszczania podróżnych z Europy będzie dotyczyło również pochodzących stamtąd towarów.

Według rozmówców AP z administracji Trumpa wiele osób w Białym Domu i republikańskich kongresmenów namawiało prezydenta do wprowadzenia stanu wyjątkowego. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy