Agorę sprzedają insiderzy

Dariusz Karolak
16-12-2002, 00:00

W komentarzu z 4 XI wskazałem ryzyko podaży ze strony zarządu, które teraz się zmaterializowało. Prezes sprzedała w XII ponad 30 tys. akcji. Jednak moment, w jakim się znajdujemy, jest szczególny. Sukces szczytu kopenhaskiego może sprowokować zagraniczny popyt, a wtedy okaże się, że dodatkowa podaż jest atutem i wzrostom nie przeszkodzi.

Może również być tak, że duża płynność zostanie zbagatelizowana i kapitał będzie unikał trudnej branży, za jaką obecnie uważa się medialną (AOL zapowiada dramatyczny spadek wpływów z reklam w 2003 r.). Odpowiedź poznamy już dziś. Niepokojące jest zamknięcie tygodnia w dolnej połowie wstęgi tygodniowej czyli poniżej średniej ważonej z 20 tygodni, 53,9. Dolna krawędź na 51 wyznacza pierwsze wsparcie i jednocześnie jest wsparciem 3-miesięcznego trójkąta o podstawie 10 zł. Ewentualne dolne wybicie grozi spadkiem do 40 zł, t. j. do długoterminowej linii wsparcia z wykresu wolumenowego. Zagrożenie związane z układem technicznym minie po wzroście ponad 60 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agorę sprzedają insiderzy