Agros Nova przejęta

GN
opublikowano: 15-06-2010, 00:00

Producent soków, dżemów i przetworów po raz drugi został kupiony przez fundusz.

Producent soków, dżemów i przetworów po raz drugi został kupiony przez fundusz.

IK Investment kupił od rodziny Niewiadomskich 99 proc. Agros Nova, producenta soków, przetworów i dań gotowych — tym samy potwierdziły się nieoficjalne informacje "PB".

Do Agros Nova należą m.in. marki Łowicz, Krakus, Kotlin, Fortuna, Tarczyn, Garden czy DrWitt. W 2009 r. grupa miała 950 mln zł przychodów, o 11 proc. więcej niż rok wcześniej.

— Dotarliśmy do kolejnej granicy wzrostu, której przekroczenie wymaga znaczących nakładów finansowych. Naszym celem jest osiągnięcie obrotów w wysokości dwóch miliardów złotych w ciągu kolejnych kilku lat. Tak odważnych planów strategicznych nie uda się jednak zrealizować bez dopływu kapitału — mówi Robert Niewiadomski, prezes Agros Nova.

Dla firmy fundusz to nic nowego. Do marca 2007 r. właścicielem 60 proc. akcji był fundusz Enterprise Investors. Wówczas rodzina Niewiadomskich odkupiła pakiet za 251 mln zł. Za ile teraz sprzedała firmę funduszowi, nie wiadomo, bo wartości transakcji nie ujawniono.

JuŻ pisaliśmy

"Puls Biznesu"

z 10 maja 2010 r.

O tym, że fundusze walczą o przejęcie Agros Novy pisaliśmy miesiąc temu. Wówczas przedstawiciele firmy zapewniali, że nie jest na sprzedaż. Ale to nasze informacje okazały się prawdziwe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu