Czytasz dzięki

Ahold obniża prognozę

opublikowano: 23-04-2019, 12:29

Operator supermarketów Royal Ahold Delhaize zmuszony został do korekty swoich prognoz. Wszystko przez strajk w amerykańskim oddziale, który przełożył się na sprzedaż.

Dopiero w świąteczny poniedziałek holendersko-belgijski detalista zawarł porozumienie z pięcioma lokalnymi związkami, co zakończyło 11-dniowy strajk w sieci Stop & Shop. Wstrzymanie sprzedaży objęło 246 z 415 placówek S&S. Niektóre z nich odwiedzili potencjalni kandydaci w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, w tym Elizabeth Warren, Pete Buttigieg i Amy Klobuchar.

W następstwie strajku Ahold Delhaize obniżył swoje prognozy dotyczące bazowego wzrostu zysku na akcję do niskich wartości jednocyfrowych z wysokich jednocyfrowych. Detalista powiedział również, że spodziewa się, że skorygowana marża operacyjna będzie nieco niższa w 2019 r. niż w ubiegłym roku.

Firma szacuje, że w skutek przestoju niektórych placówek S&S stracił około 200 mln USD potencjalnych przychodów. To przekłada się na około 90-100 mln USD zysków sieci S&S. Stanowi to – według szacunków agencji Bloomberg – około 3 proc. średniej prognozy zysku operacyjnego na 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane