Airbnb zapłacił tylko 70 tys. EUR podatku we Francji

Serwis internetowy Airbnb, którego wartość rynkowa to 27 mld EUR, zapłacił w ubiegłym roku tylko 70 tys. EUR (300 tys. zł) podatku we Francji, donosi miejscowa prasa.

Amerykański Airbnb zajmuje się internetowym pośrednictwem w wynajmie mieszkań. Francja jest jego drugim po USA rynkiem na świecie. Na początku sierpnia Airbnb chwalił się, że od pojawienia się we Francji w 2008 roku pomógł w wynajmie lokum już ponad 10 mln klientów. Tymczasem dziennik Le Parisian pisze, że spółka zapłaciła zaledwie niespełna 70 tys. EUR podatku we Francji za 2015 rok. Do tego była to kwota aż o 18 proc. niższa niż zapłacona w 2014 roku. Umożliwia to optymalizacja podatkowa, polegająca na tym, że pieniądze za usługę płyną do spółek Airbnb w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Tymczasem francuska spółka zależna, SARL Airbnb France, oficjalnie zajmuje się jedynie marketingiem i promocją marki we Francji. Wykazuje w związku z tym tylko 4,9 mln EUR obrotów i zaledwie 166,6 tys. EUR zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.fr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Airbnb zapłacił tylko 70 tys. EUR podatku we Francji