Airway Medix wciąż bez finansowania

opublikowano: 19-10-2022, 07:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Airway Medix podpisał z BICI Solutions umowę o współpracy, ale tylko na sześć miesięcy. Z zarządem pożegnał się Oron Zachar, a spółka zależna Biovo może iść do likwidacji.

Umowa o współpracy z BICI Solutions zakłada, że partner zapewni Airwayowi wsparcie w zakresie usługi zarządzania i nadzoru nad operacjami w Izraelu, w szczególności koordynację komunikacji z bankiem Discount Bank of Israel Ltd., koordynację transferu rozwijanych technologii Grupy Airway Medix do nowego zakładu produkcyjnego; współpracę z lokalnym zespołem, nadzór nad mieniem Grupy Airway Medix zlokalizowanym w Izraelu [dokumentacja i środki trwałe] oraz utrzymanie komunikacji z podwykonawcami Biovo Technologies Ltd, podał Airway.

BICI ma wesprzeć polską spółką w staraniach o pozyskanie finansowania i partnerów branżowych.

W ramach optymalizacji działalności Airway Medix rozważa likwidację spółki zależnej Biovo Technologies i przekazanie technologii produkcji do zewnętrznego certyfikowanego podmiotu w którym kontynuowane będą prac rozwojowe szczególności związane z LMA (Laryngeal Mask Airway, maska laryngologiczna).

W oddzielnym komunikacie spółka poinformowała o rezygnacji Orona Zachara z funkcji członka zarządu. Jak zaznaczono, intencją spółki jest kontynuowanie współpracy z menedżerem na podstawie osobno podpisanej umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane