Akademiki w PPP

ANP
opublikowano: 14-09-2011, 00:00

Dwie firmy chcą realizować inwestycję wartą 20 mln zł.

Dwie firmy chcą realizować inwestycję wartą 20 mln zł.

Jeden wniosek od zagranicznego podmiotu i jeden od polskiego — to wynik postępowania w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, które ogłosił Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w Warszawie. Chodzi o budowę za 20 mln zł obiektu, który będzie pełnić funkcję hotelu i akademika. Władze uczelni nie ujawniają nazw oferentów.

— Za dwa tygodnie rozpoczniemy dialog konkurencyjny. Liczymy na szybkie wyłonienie wykonawcy. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku —podkreśla Marcin Kozłowski, rzecznik UKSW.

Zadaniem partnera prywatnego będą zaprojektowanie, sfinansowanie, budowa oraz zarządzanie obiektem przez maksymalnie 30 lat. Zarabiać ma na czynszu. UKSW wniesie w wianie działkę.

To już druga uczelnia wyższa, która w PPP chce budować akademiki. W maju w przetargu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na budowę akademika i remont dwóch hoteli wpłynęły trzy oferty: od spółek z GPW Unibepu i Interbudu Lublin oraz portugalskiej Mota-Engil Central Europe.

— Mam nadzieję, że tym śladem pójdą kolejne uczelnie. PPP może być wykorzystane np. w projektach badawczo-rozwojowych, budowie infrastruktury sportowej czy systemów komunikacji elektronicznej i monitoringu — mówi Rafał Cieślak z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak Kordasiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy